wtorek, 25 stycznia 2011

Język poszczególnych części twarzy-język skóry

JĘZYK SKÓRY

"...Dermatolodzy przyznają, że ich stan wiedzy o skórze mieści się w granicach od 10% do 20%. Mówiąc inaczej: skóra należy do najtrudniejszych organów, które są przedmiotem badań i zabiegów. Jeśli przyjąć, że oczy są oknami naszej duszy, to skóra jest jej zwierciadłem..."
            U osób szczególnie młodych możne występować zanieczyszczenie skóry tzw. trądzik, osoby zaś starsze cierpią z powodu blizn potrądzikowych, tak jak u pierwszych tak i u drugich mogą występować z tego powodu urazy psychiczne.
            Ludzie zawsze opaleni w naszym społeczeństwie uważeni są za typy "zwycięzców", czyli osoby wysportowane a przynajmniej sprawiające takie wrażenie. Nie należy zapominać, że nadmierne nasłonecznienie szkodzi naszej skórze chociaż nie koniecznie musi prowadzić do zachorowań na raka. A ludzie opaleni nie boją się ryzyka płynącego ze znacznego napromieniowania słonecznego.
            "...Podczas gdy pomarszczona twarz przydaje mężczyźnie sławy faceta żądnego przygód, to sąd o zmarszczkach twarzy kobiecej wypada dużo mniej pochlebnie, również w opinii innych przedstawicielek płci pięknej..."
            Ludzie bladzi są to przede wszystkim kobiety, które mogą mieć kłopoty z krążeniem, niskie ciśnienie prowadzące do osłabienia energii, szybko marzną i mają częste napady złego humoru.
            W czerwienieniu twarzy nie można doszukiwać się niczego ponieważ ta oznaka nie jest niczym konkretnym, możne być wyrazem np.: wstydu.
            Aby zatuszować niedoskonałości naszej cery używane są przede wszystkim przez kobiety różnego rodzaju środki kosmetyczne. Puder, szminka tuszują nasze nieregularności na twarzy i mają je możliwie jak najbardziej wygładzić.
"...Makijaż ma wzmocnić wrażenie zdrowej, gładkiej skóry, dobrego ukrwienia, pełnych ust. i ognistych oczu - atrybutów młodości...". Rodzaj oraz inne właściwości makijażu zależne są od trendów aktualnej mody.
            Są jednak kobiety nie robiące wcale makijażu wychodzące z założenia, że ludzie mają i muszą je akceptować takimi jakimi stworzyła ich natura.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz